به طور قطع پیشروی برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کرده ایم!

از پلاس خودم :

 یادتون هست یکی بنام حسن روحانی، حدود یکسال پیش، در نامه به رهبری، بدروغ چی نوشته بود؟! نوشته بود : از دستاوردهای هسته‌ای فرزندان این مرز و بوم در این توافق حراست شد و فروپاشی سازمان تحریم آغاز شده است!
و رهبری هم نوشتن دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید، در خور تقدیر و تشکر است!
1- حالا جان کری می گوید که خیلی ها می گفتند نظام تحریم ها از بین خواهد رفت. اما نظام تحریم ها به جای خود باقی ماند! یک سال پیش برنامه هسته‌ای ایران به سمت تولید اورانیوم بیشتر و... حرکت می‌کرد. امروز ایران برنامه غنی سازی اورانیوم با غنای بالا را متوقف کرده است و هیچ ذخیره اورانیوم بیست درصد ندارد.
2-  باراک اوباما مدعی شد: «خبر خوب این است که توافق موقت که ما وارد آن شدیم، به طور قطع پیشروی برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کرده است و در برخی موارد به طور قطع برخی از کارهایی که انجام داده‌اند را به‌عنوان مثال ذخایر اورانیوم و چگونگی غنی‌سازی اورانیوم آنها کاهش داده است؛ بنابراین یک توافق موفق بوده است و ایران از مفاد توافق پیروی کرده است.»
3- خبرنگار بی‌بی‌سی: باید دید کاهش بیشتر قیمت نفت در ماه‌های آینده چطور بر موضع ایران در مذاکرات اثر می گذارد. حالا ایران باید اوپک را متقاعدکند از تولید بکاهد.
4- خبرگزاری رویترز: گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد که ایران اقدامات بیشتری برای عمل به توافق موقت هسته‌ای با قدرت‌های جهانی انجام داده است.
5- ایران در برابر ادامه محدود کردن برنامه هسته ای خود بطور متوسط ماهانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار از پول نفتش را دریافت خواهد کرد.
این پول هم، در واقع مربوط به گذشته نیست بلکه در مقابل فروش فعلی نفت می باشد!
6- چه تعداد و چقدر تحریم بعد توافق ژنو در سال گذشته نسبت به ایران اعمال شد و بقول حسن روحانی، روح توافق آزرده شد؟!
7- توافقی کردن که حتی حق غنی سازی ایران برسمیت شناخته نشد و حتی در این سال، گزارشها به مردم و نمایندگان مجلس داده نشد و رویه دولت، پنهان کاری بود!
#دولت_دروغگویان  

/ 0 نظر / 23 بازدید