تمدید 4 ماهه، فرصتی برای آمریکا ؟!

من نگرانم. چرا؟! آیا تمدید 4 ماه، فرصت سازی برای آمریکا با توجه به شرایط موجود در منطقه نیست؟!
1- مهلت مذاکرات تمدید شده و باز مثل نوبت قبل، مطالبی نانوشته وجود دارد و شاید نوشته شده باشد ولی تیم مذاکره کننده ایرانی، فعلا صدایش را در نمی اورد و از آن سو همزمان آمریکا اعلام کرده حدود سه میلیارد دلار دیگر از دارایی‌های ایران را به عنوان بخشی از توافق نامه ژنو آزاد می‌کند و در برابر ایران باید به رقیق کردن اورانیوم ۲۰ درصدی خود بپردازد.
این یعنی  با رقیق شدن الباقی اورانیوم 20 درصد مواجه هستیم و در مقابلش 3 میلیارد دلار می گیریم !
2- حضرت آقا و در واقع این سید علی خامنه ای هست که به مذاکرات اخیر در سخنرانیشان در دیدار با مسئولین نظام در 16 تیر ماه 93 تیر خلاصی زدند و آن خواب و خیالهای 5+1 و شاید خواب و خیالهای عناصر داخلی را نقش بر آب کردند. goo.gl/Nuib1H
حضرت آقا در این دیدار می گویند : طرف مقابل به مرگ گرفته که به تب راضی بشوید.
آقا نمی گویند راضی بشویم بلکه می گویند راضی بشوید. یعنی اقا میان خود و تیم مذاکره تفاوت قائل اند.یعنی حضرت آقا همانطور که قبلا نیز اعلام داشتن که به مذاکرات خوشبین نیستن، باز هم می گویند که این تیم مذاکره کننده هست که اصرار به مذاکره دارد.
3- توافق ژنو یا همان اقدام مشترک در آذر 92 انجام شد و شاید دولتی ها بدنبال تابستان داغی در 93 بودن و راه این تابستان داغ با انجام چندین سناریو دنبال میشد:
- یکی رفع حصر از سران فتنه
- یکی قطع یارانه مردم در انجام ثبت نام جدید از مردم و بدنبال آن افزایش قیمت حاملهای انرژی و قیمت مایحتاج مردم و کشیدن مردم به اعتراض
- راضی کردن رهبری به آشتی با استکبار و موثر نمودن دیدگاه هایشان مبنی بر استکبار ستیزی و آمریکا ستیزی در داخل کشور
اما تیم مذاکره کننده در این خصوص و در این موارد توفیقی بدست نیاورد و الان تمام نگرانی بنده بر این است که دولتی ها طی این 4 ماه، چه برنامه ای دارند و اگر شرایط منطقه در غزه و افغانستان و عراق وخیم تر شود، آیا شرایط برای تحمیل فشارهای آمریکا بر ما بیشتر نخواهد شد و در نتیجه مذاکره در آذر 93 برای امریکایی ها مساعدت تر نخواهد شد؟!
رهبری در همین ایام 6 ماهه پس از اقدام مشترک بارها دولتی ها را تذکر دادن و با سخنرانی های عمومی، کار را برای اهداف نادرست آنها سخت کردن از سخنرانی در روز مبعث رسول خدا که به آنها گفتن به ولایت شیطان در نیایید و به ولایت الهی تمسک جویید تا سخنرانی هایی که در آن اعلام داشتن که تئوریزه کردن خط سازش و تسلیم، خیانت به انقلاب می باشد.

و مطلبی دیگر با توجه به متن منتشره وزیر خارجه آمریکا :

وقتی میگم این دولت و این تیم قابل اعتماد نیست و مثل سگ دروغ میگن، باز بگید نه !
اصلا بنده یک ارزشی و حزب اللهی نیستم و بعنوان یک ایرانی، وقتی اینطور از موضع استکباری یک نفر یا بعبارتی یک جریان با مردم و ملتم حرف می زند، می خواهم دهنش را جر بدهم!
باز هم توافقاتی که اول باید از دهان آمریکایی ها شنیده شود و اصلا چرا باید آمریکا خط و نشان بکشد و 5+1 کجاست؟!
مثل سری قبل که دیدیدم وزارت خارجه ما دروغ گفت و آمریکایی ها راستش را گفتن.
امروز تیم مذاکره کننده ای بر سر کار هست که حتی مجلس را هم بازی نمی دهد!
این بازی ندادنها و این تمدید کردن ها و این نرسیدن به توافق نهایی، به نظر بنده، تا پایان عمر مجلس فعلی و تا روی کار امدن مجلسی مورد اعتماد غرب و آمریکا و انگلیس خبیث ادامه خواهد داشت. امروز خود غربی ها می گویند حسن روحانی قابل اعتماد است!
متن کامل ترجمه متن منتشره وزیر خارجه امریکا
از متن کامل :
بگذارید صریح بگویم ایران در این چهار ماه، مانند شش ماه گذشته، هیچ پول اضافه‌ای دریافت نخواهد کرد و بخش اعظم دارایی‌های بسته شده ایران همچنان خارج از دسترس خواهد ماند و دقیقا همانند شش ماهه گذشته، ما به اعمال سرسختانه تحریم‌های باقی ‌مانده ادامه خواهیم داد.
با برنامه مشترک اقدام (توافق ژنو) ممکن شده است که برای اولین بار در یک دهه پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کرد و بخش‌هایی از آن را به عقب برگرداند.
در چهار ماه آینده ما به متوقف کردن پیشرفت بخش‌های کلیدی برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهیم. به علاوه ایران در این چهار ماه به اقدامات هسته‌ای اضافه‌ای متعهد شده.این تعهدات شامل:
1-  اعمال سقفی بر میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده گازی ایران تا 5 درصد و تعهد به اکسید کردن مقادیر بالا‌تر از این سقف می‌شود.
2- در توافق ژنو، ایران نیمی از اورانیوم 20 درصد خود را رقیق و نیمه دیگر آن را اکسید کرد. در این دوره تمدید، ایران متعهد شده است که یک گام اضافه بردارد و همه این ذخایر 20 درصدی را به سوخت برای راکتور تحقیقاتی تهران تبدیل کند.
سرانجام اینکه هدف ما از این تمدید کوتاه مدت، به ثمر رساندن پیشرفتی است که تاکنون به دست آمده است، در عین اینکه به ما بهترین شانس موفقیت در پایان این فرایند را خواهد داد.
یایید همه به استفاده از این فرصت متعهد باشیم و از فرصت اضافه استفاده کنیم تا انتخاب‌های اساسی داشته باشیم که برای تبدیل جهان به جایی امن‌تر مورد نیاز است.

متن کامل وزیر خارجه آمریکا :

plus.google.com/109834122879018859280/posts/WaYihMFWQ3U

/ 1 نظر / 21 بازدید
ایران شاد

عالی بود به ما هم سر بزن لطفا اگه سر زدی بی خبر(بدون نظر)نری ها امیدوارم موفق باشین.