آیا پذیرش پروتکل الحاقی خط قرمز نیست؟

از پلاس مهپویا دماوند:
چند تا مطلب خوندم که ببینم رهبری برای پذیرش پروتکل الحاقی خط قرمز گذاشته یا نه... هیچی پیدا نکردم...
یعنی واقعا رهبری هیچ خط قرمزی برای پذیرش پروتکل الحاقی نذاشته!؟ هیچ نگرانی ای نداشته؟
کاملا واضحه که کل انرژی هسته ای هم اگر تعطیل بشه بهتر از پذیرش جاسوسی دائمی و رسمی پروتکل الحاقی است.
الان هم که موضوعات pmd و موشکی و ... را نیز پیش کشیده اند...
اوباما هم گفته کل صادرات و واردات کشور رو برای راستی آزمایی و ردیابی تجهیزات مرتبط با هسته ای مورد نظارت قرار خواهد داد و نظارت بر ایران فراتر از پروتکل الحاقی خواهد بود...
اگرچه این سخنان اوباما رو شاید مصداق گذر از خط قرمز "روابط متعارف و غیر فوق العاده آژانس" یعنی مورد ۵ دانست...
اما آیا خود پروتکل الحاقی خط قرمز حساب نمیشه که آنچه اوباما "فراتر از پروتکل الحاقی" نامیده خط قرمز شده؟

آیا لانه جاسوسی آمریکا رو تسخیر کردیم
که حالا جاسوسی دائمی و رسمی پروتکل الحاقی رو بپذیریم؟

ضمن اینکه هنوز هیچی نشده گریزی به مسائلی چون موضوعات pmd و موشکی و ... نیز زده شده...
و از این فرصت برای تثبیت و رسمیت بخشی به دشمن دیرینه و جعلی ایران یعنی رژیم صهیونیستی اسرائیل داره سوء استفاده میشه...

روزنامه لا رپوبلیکای ایتالیا در تاریخ ۴/۴/۲۰۱۵ در ۴ صفحه که به توافق هسته ای ایران و آمریکا اختصاص داده بود و در لابلای خبرها یک افشاگری هم کرده بود.

از قول Nahum Barnea مفسر Yedioth-Ahronoth نوشته بود که این فرد توافق را یک توافق خوب میداند و در میان صحبت هایش نشان از نزدیکی دوباره آمریکا به اسرائیل میکند به طوری که آمریکا به آنها قول داده است که از ماموران آن ها به طور گسترده از بازدیدهای سرزده از سایت های هسته ای و دیگر مراکز مهم ایران در آینده استفاده خواهد کرد.

اینکه ایران بازرسانی با ملیت اسرائیلی رو بپذیره نشان از رسمیت بخشی به این کشور جعلی نداره؟

هنریک بلیکس:
بازرسان آژانس انرژی اتمی دوحالت دارند خوب هایشان جاسوس آمریکایی هستند بدهایشان جاسوس اسرائیلی هستند!

حال آنکه اتفاقا اسرائیل برای دستیابی به اطلاعات محرمانه نظامی ایران بسیار به این جاسوسی نیاز دارد...

در fact sheet آمده
قطعنامه های تحریم را بر خواهند داشت ولی
یک قطعنامه در شورای امنیت تصویب خواهد شد که بعلاوه لغو تحریم ها, شامل محدودیت های مهم در مورد تسلیحات، و موشک های بالیستک, وبازرسی محموله ها خواهند بود.
این هم متن انگلیسی:

All past UN Security Council resolutions on the Iran nuclear issue will be lifted simultaneous with the completion, by Iran, of nuclear-related actions addressing all key concerns (enrichment, Fordow, Arak, PMD, and transparency).
However, core provisions in the UN Security Council resolutions – those that deal with transfers of sensitive technologies and activities – will be re-established by a new UN Security Council resolution that will endorse the JCPOA and urge its full implementation. It will also create the procurement channel mentioned above, which will serve as a key transparency measure. Important restrictions on conventional arms and ballistic missiles, as well as provisions that allow for related cargo inspections and asset freezes, will also be incorporated by this new resolution.

اینکه در مذاکراتی که باید صرفا پیرامون مسائل هسته ای باشد به موضوعات بی ربطی چون تسلیحات، و موشک های بالیستک و بازرسی محموله ها پرداخته شده و از فرصت بی سابقه ای که برای جاسوسی تحت عنوان پروتکل الحاقی داریم دو دستی تقدیم سرسخت ترین و کینه توز ترین دشمنمون میکنیم کمال سوء استفاده جهت اخلال در امنیت نظام میشه خط قرمز نیست؟

آیا لانه جاسوسی آمریکا رو تسخیر کردیم
که حالا جاسوسی دائمی و رسمی پروتکل الحاقی رو بپذیریم؟


پ.ن1:
اوباما در ادامه به سوالاتی در مورد جزئیات تفاهم صورت‌گرفته با ایران پاسخ داد. وی در پاسخ به این سوال که آیا اگر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی احساس کند خارج از سایت‌های اعلام‌شده، برنامه هسته‌ای در جریان است، مثلا در یک منطقه نظامی، آیا می‌تواند بر بازدید از آن پافشاری کند، گفت: «در وهله اول، آنچه که ما توافق کردیم، این است که ما قادر خواهیم بود که تمام آنچه را که در طول چرخه هسته‌ای رخ می‌دهد، از معدن اورانیوم گرفته تا تأسیسات نهایی، فرض کنید نطنز، مورد بازرسی و راستی‌آزمایی قرار دهیم.»وی افزود: «این بدان معنی است که قرار نیست ما چند نفر را در دو، سه یا پنج نقطه مستقر کنیم. در واقع ما قادر خواهیم بود که ببینیم آن‌ها در کل مجموعه چه می‌کنند و در واقع اگر آن‌ها خواستند برای ساخت یک سلاح هسته‌ای برنامه‌ای مخفی کلید بزنند، آن وقت باید یک چرخه تأمین کاملا مجزا ایجاد کنند. این نکته اول است.»اوباما ادامه داد: «نکته شماره دو هم اینکه ما یک کمیته تدارکات (اکتساب و خرید کالا) ایجاد می‌کنیم که آنچه را که آن‌ها وارد می‌کنند، آنچه که داخل آورده و ادعا می‌کنند که کاربری دوگانه دارد، بررسی کرده و مشخص می‌کند که آیا آن چیز برای یک برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز مناسب است یا یک برنامه تسلیحاتی. و شماره سه هم اینکه آنچه قرار است انجام دهیم، این است که مکانیزمی ایجاد کنیم که، بله، بازرسان آژانس بتوانند هرجایی بروند.»او در پاسخ به این سوال که واقعا «هرکجایی در ایران؟»، گفت: «(هرجایی) که به آن مظنونین هستیم. روشن است که باید (از ایران) درخواست شود. ایران می‌تواند مخالفت کند، اما آنچه که انجام داده‌ایم، این بوده که تلاش کنیم مکانیزیمی طراحی کنیم که هر وقت این مخالفت‌ها شنیده شد، این وتوی نهایی از سوی ایران نباشد، بلکه نوعی مکانیزم بین‌المللی شکل بگیرد که یک ارزیابی منصفانه انجام بدهد و ببیند که آیا باید بازرسی‌ای صورت گیرد یا نه. اگر آن‌ها اعلام کردند که باید (بازرسی) صورت گیرد، آن وقت مسئله حل شود، نه اینکه ایران بگوید "نه، نمی‌توانید به اینجا بیائید".»وی افزود: «بنابراین، در مجموع، آنچه شاهدیم این است که تنها پروتکل الحاقی‌ای که آژانس بر کشورهایی که مظنون به داشتن سابقه مشکل‌دار در برنامه هسته‌ای هستند اعمال کرده‌اند، نیست، بلکه از آن هم فراتر رفته‌ایم و ایران تحت نوعی مکانیزم بازرسی و راستی‌آزمایی خواهد بود که پیش از این هرگز اجرا نشده است.»
#ixzz3WVGjfbFa>http://www.eranico.com/fa/content/30495#ixzz3WVGjfbFa 

/ 2 نظر / 21 بازدید
نيلوفر

خوشبخت ترين مخلوق خواهي بود اگر امروزت را آنچنان زندگي کني که گويي نه فردايي وجود داردبراي دلهره و نه گذشته اي براي حسرت.. اگر براي شاد بودن در پي دليل نباشي…

مشتري هميشگي

من تمام پستهاتو خوندم و مطمئن شدم براي هيچ جناحي از جمهوري اسلامي كار نمي كني! حتي براي داخل كشور هم كار نمي كني! اگر براي جناح سايبرالاسلام بودي، الان هزار عكس شهيد بالاي وبلاگت بود. اگر براي جناح تغييرالاسلام و اصلاح الاسلام بودي، الان عكس يه دختر خوشگله بالاي وبلاگت بود و ناشيانه كلمه آزادي و عشق توي مطالبت زياد تكرار ميشد. مطمئنم كه براي يك جريان بسيار بزرگ جهاني كار ميكني؛ يعني جهان وطن هستي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته، از اون جهان وطنهايي كه خيال ميكنه فروپاشي ايران طول عمر او را به 120 سال ميرساند!!!!!!!!!!! ....................... در غير اين صورت، حقوق خودت يا يكي از اعضاي خانوادت نوشتن اين وبلاگ تضمين ميشه!