گزارش بانک مرکزی یا دادن کد و خبر به خارجی ها؟!

تا کی دروغ و نیرنگ و فریب / مثلث زر و زور و تزویر/ مثلث تسبیح و شمشیر و طلا !!!
وقتی گزارشها سیاسی تنظیم بشه و اینطور انتشار داده بشه، باید بی بی سی هم اینطور نتیجه گیری کنه و در یک کلمه بنویسه که ایرانی ها در وضعیت بحرانی و در فقر مطلق بسر میبرن !!!
1- نمیدونم باید اینرو به حرفهای روحانی در 100 روز اولش ربط داد که بدروغ گفت خزانه خالی است یا نه و این یک کد دادن برای مذاکرات هست یا نه ؟!
2- تو گزارش نوشته مردم کمتر غذا میخورن حال آنکه بارها و بارها شنیده ایم که یکی از خصایل منفی ایرانی ها را پرخوری معرفی میکردن؛(براساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی ایران جزو  ده کشور نخست دنیا از نظر پرخوری است!)
نوشته مصرف نان که در سال ۱۳۸۳ حدود ۵۰۶ کیلو برای هر خانوار بوده و در سال 92 به ۳۵۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است.
خب چرا کسی نمیگه که با اصلاح و هدفمند کردن یارانه ها، هم کیفیتها بالاخص در نان تغییر کرد و هم حیف و میل نان کمتر شد و هم مردم از نعمتهای الهی بهتر ولو باجبار مراقبت کردن؟!
3- همواره گزارشها حاکی از این هست که مصرف مواد غذایی در ایران افزایش یافته و سوال اینه پس این مواد غذایی رو کی میخوره؟ نکنه حیون ها میخورن؟
4- بالاخره ما این امارها رو چیکار کنیم که میگه ما در سال 83 بازای هر 15 نفر یک خودرو داشتیم و حالا بازای هر 4 نفر و تعداد خودروهای داخل کشور از 6 میلیون به 18 میلیون تغییر کرده؟!
5- بالاخره ما این آمار رشد تعداد مسکن و صاحب منزل شدن افراد ولو با وام و مسکن مهر و غیره را باید چیکارش کنیم؟!
6- بالاخره رشد تعداد دانشجویان پولی را باید چیکارش کنیم؟
7- بالاخره رشد سفرهای داخلی و خارجی رو باید چطور ارزیابی کنیم؟
8- بالاخره این آماری که دادن و گفتن قدرت خرید مردم ایران در 9 دهک اول افزایش یافته و تنها قدرت خرید دهک دهم کاهش داشته را باید چطور ببینیم؟!  goo.gl/djKd2I
9- خب اگر مردم سفرشان کوچک شده که، این همه کارهای دیگر شروع شده و مردم هزاران امکان دیگر بدست اوردن و کلی آبادی اتفاق افتاده و بودجه کشور بجای هزینه شدن برای مراکز برخی استانها از جمله فقط تهران، برده شد به سایر نقاط کشور چون در دیدگاه دولت قبل، همه مردم، ادم بودن و نه فقط تهرانی ها !
10- این قبیل گزارشها می خواهد هدفمندی یارانه ها را بزند. همین.
11- اگر مردم دچار سوء تغذیه شدن، خوبه یک اماری از این بیماری بدهین و ببینیم مردم از بدخوری و پرخوری دارن میمیرن یا از کمخوری و درست خوری؟!
12- در همین گزارش آمده که اندازه متوسط خانوار ایرانی از حدود ۴.۱۳ نفر در سال ۱۳۸۳ به ۳.۴۷ نفر در سال گذشته کاهش پیدا کرده است. این یعنی به طور کلی جمعیت خانوارهای ایرانی کمتر شده است.
خب وقتی تعداد اعضا خانواده کم شود، طبیعی هست که میزان مصرفشان نیز کاهش یابد.
لب کلام اینکه خیلی پوفیوزین (پوفیوز یا پوفیوس: به معنای پست فطرت و انسان رذل بوده و یک نوع ناسزا و فحش در هنگام دعوا می باشد-لغتنامه دهخدا)
#دولت_فریب #دولت_دروغگویان  

مطلب بی بی سی فارسی :

سفره ایرانی‌ها کوچکتر شده

مطلب مرتبط از پلاس خودم :

ایران دهمین کشور پرخور دنیا !!!
خب این پست رو که یادتون هست!
اینم یکسری آمار از دولتی های یازدهم و نیز سازمانهای بین المللی در خصوص پرخوری ایرانی ها :
براساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی ایران جزو ده کشور نخست دنیا از نظر پرخوری است و آمارهای ارائه‌ شده نشان می‌دهد در ایران 2 میلیون نفر دچار اضافه‌وزن و حدود نیم میلیون نفر به بیماری چاقی مبتلا هستند. به عقیده کارشناسان این پرخوری باعث بروز دیابت، چاقی و بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه شده است!
 دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در حاشیه افتتاحیه کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی گفت: «۷۰ درصد ایرانیان بیش از نیاز خود غذا می خورند و همین امر باعث شده تا بیش از ۶۰ درصدشان اضافه وزن داشته باشند. پرخوری مهمترین عامل بروز بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی و... است.»
/ 0 نظر / 38 بازدید