جواد ظریف محور کلاه های گشادی است که سر خاتمی و هاشمی می رود....

از پلاس سید محمدرضا اصنافی‬‎:

اگر کسی از من بپرسد قوی ترین مستند سیاسی که تا به امروز دیدی؟ قطعا مستند ایران و غرب ساخته بی بی سی انگلیسی پاسخش خواهد بود.
بعد از چند سال امروز یکبار دیگر مستند را دیدم.
درست است که مستند بعضی پیچ های مهم از جمله مک فارلین را خواسته که نبیند و بعضا نتوانسته بغض اش را مثل بقیه مستند پنهانی بیان کند ولی در مجموع یک کلاس سه ساعته فشرده سیاسی است. هر کس فرصتی دارد دانلود کند و ببیند. سه قسمت است. مخصوصا قسمت دوم و سوم.آپارات هم با سرعت بالا امکان دانلود گذاشته.
در قسمت دوم، ماجرای گروگانهای آمریکایی در لبنان؛ جواد ظریف واسطه یک قرار با هاشمی است. گوینده داستان هاشمی، ظریف و نماینده آمریکایی هاست .آمریکایی ها با هاشمی یک معامله می کنند. هاشمی به وعده عمل می کند و آمریکایی ها.... 
وقتی هاشمی دارد به کلاه گشادی که سرش رفته است اعتراف می کند دوربین روی تسبیح اش زوم می کند و نریشن می گوید، رفسنجانی بازنده قمار با آمریکا!
در قسمت سوم هم خاتمی داستان کلاه گشاد تری که البرادعی سرش می گذارد را تعریف می کند. فیلم مشهور و مخفیانه مذاکره ملتمسانه ظریف و البرادعی هم در قسمت سوم است.
در هر دو ماجرا جواد ظریف محور کلاه های گشادی است که سر خاتمی و هاشمی می رود. 
من واقعا به عقل سیاسی این آقایان شک دارم که با آمریکایی که حداقل یکبار خودشان اعتراف کردند سرشان کلاه گذاشته معامله می کنند و طرفی که یکبار دیگر هم خودشان اعتراف می کنند سرشان کلاه گذاشته را قاضی این معامله می کنند!
ای کاش رسانه ای بود این مستند را برای مردم این روزها پخش کرد

مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود
لینک دانلود هر سه قسمت:
http://www.zahra-media.ir/?p=25563

/ 0 نظر / 21 بازدید