آیا سخنان ظریف برای مصرف داخلی است؟!/چرا واکنش غربی ها را در بر ندارد؟!

آیا سخنان ظریف برای مصرف داخلی است؟!/چرا واکنش غربی ها را در بر ندارد؟!
این سخنان جناب ظریف در 29خرداد93 در دیدار با پزشکان معالج مجروحان شیمیایی در اتریش بی هدف بود؟!
آیا این سخنان که بسیار هم عالی است و به مذاق انقلابی ها می چسبد و در بخشهای مختلف خبری صدا و سیما انعکاس داشت و رسانه های مجازی انقلابی مثل تسنیم و غیره آنرا تیتر کرد، برای مصرف داخلی است؟!
سایتهایی مانند بی بی سی و رادیو فردا هیچ انعکاس و واکنشی نداشتند!
این سخنان ظریف در رسانه های انگلیسی زبان هم انعکاس نداشت و گویا به طرفهای مذاکره کننده اصلا بر هم نخورده در حالی که بیان این سخنان در حالی که طرف ایرانی با آنها در حال مذاکره است، می تواند به اختلاف ها بیافزاید و چرا اینطور نشد یا تا الان نشده؟!
آیا دستوری از طرف مذاکره کنندگان به جواد ظریف بوده و یک هماهنگی با طرفهای مذاکره کننده در کار می باشد، که جناب ظریف در این خصوص مسبوق به سابقه می باشد!
ظریف در جریان مذاکرات در دولت سید محمد خاتمی به البرادعی می‌گوید: «بسیاری از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری [ایران] از شکست مذاکرات ما سود می‌برند. آنها موفقیتی در این گفت‌وگوها نمی‌بینند و از طرفی آنها آدم‌های پرنفوذی هم هستند. اعتبار اروپایی‌ها و مذاکره‌کنندگان ایرانی هر دو در ایران از دست رفته است. این تنها مشکل اعتماد به آنها نبود، این مشکل اعتماد به جبهه ما هم بود، اعتماد به نوع اعتبار ما در خانه»
فیلم گفت و گوی ظریف و البرادعی:
بخشی از مستند من روحانی هستم (گفت و گوی ظریف و البرادعی)

خبر سایت تسنیم :
goo.gl/fOKpra

امروز از مذاکراتی برای تجلیل از خدمات انسان دوستانه شما اینجا آمده ام که طرف های مذاکره من که امروز ادعای مخالفت با سلاح کشتار جمعی و هسته ای دارند، خودشان در دهه 80 از حامیان این نوع سلاح ها بودند و این یکی از  "تلخ ترین شوخی های روزگار است".
امروز آماده ایم به دنیا ثابت کنیم که برغم همه دروغ ها و تبلیغات منفی و ایران هراسی که توسط بدخواهان صلح و جنگ طلبان در دنیا انجام می شود،کشوری که از سلاح شیمیایی علیه صدام متجاوز و استفاده کننده از این نوع سلاح ها استفاده نکرد، امروز هم هیچ گاه از سلاح های هسته ای استفاده نخواهد کرد.
متن انگلیسی:
Zarif further said some of the countries that are attending the nuclear talks today and claim to be against nuclear weapons and other WMDs were among the supporters of these weapons back in the 1980s.

/ 0 نظر / 18 بازدید