آغاز عملیات اجرایی پروژه ای که 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؟!

به گزارش دولت بهار حسن روحانی چهارشنبه ۶ اسفند در چهاردهمین سفر استانی هیأت دولت به قم سفر کرد و در بدو ورود، دستور آغاز عملیات اجرایی قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان را که از ابتدای سال ۱۳۸۶ آغاز شده بود و بارها اخبار سراسری صداوسیما و همچنین سیمای مراکز استان های قم و اصفهان از مراحل مختلف احداث آن گزارش تصویری پخش کرده بودند، صادر کرد!
در تصاویر منتشر شده از این برنامه در اخبار سراسری، انفجار نمادین چاشنی انفجاری و برخاستن دودهای رنگی در پهنه یک بیابان به چشم می خورد؛ این یعنی پروژه ای به تازگی و از صفر آغاز شده است، همانگونه که در همه خبرهای رسمی از این مراسم، عبارت «آغاز عملیات اجرایی» به کار می رود و خود رئیس جمهور نیز از عبارت «کلنگ آغاز ساخت» استفاده می کند، بنرهای نصب شده در محل مراسم کلنگ زنی نیز همین را نشان می دهد!

رییس دولت راستگویان فرمان آغاز عملیات اجرایی کدام پروژه را صادر کرد؟! + سند
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گزارش می دهد که رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس دستور آغاز عملیات احداث نخستین قطار سریع‌السیر کشور را صادر کرد و گفت: آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن دو خطه سریع‌السیر را صادر می‌کنم، علی تبارک‌الله.

رئیس جمهور خود نیز در در دیدار با مردم استان قم با اشاره به پروژه های عمرانی استان گفت: امروز کلنگ آغاز ! ساخت خط آهن سریع السیر از تهران به قم و از قم به اصفهان به زمین زده شد. به حول و قوه الهی این طرح مهم را شروع کرده ایم، ادامه خواهیم داد و آن را اجرا می کنیم. اعتبار و ال سی لازم این طرح که مجموعا ۲ میلیادر ۶۰۰ میلیون دلار است در چند روز گذشته گشایش پیدا کرد.
اما مروری بر آرشیو خبرگزاری های رسمی کشور چیز دیگری را نشان می دهد...

آغاز عملیات اجرایی پروژه ای با 70 درصد پیشرفت فیزیکی!

 خبرگزاری رسمی دولت ایرنا در تاریخ 8 شهریورماه 1393 یعنی در زمانی که یکسال از دوران حیات دولت راستگوی تدبیر و امید می گذرد، سخنان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن دولت یازدهم در سمینار بین المللی امور مسافرین و سیستم های ریلی سریع السیر را با این تیتر گزارش می کند:
عملیات زیرسازی خط آهن سریع السیر تهران - اصفهان 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
محسن پورسید آقایی مدیر عامل راه آهن در این سمینار بین المللی گفت: عملیات احداث خط آهن سریع السیر مسیر تهران - قم - اصفهان به طول 412 کیلومتر در دست اقدام قرار گرفته و هم اکنون پیشرفت فیزیکی زیرسازی این پروژه به حدود 70 درصد رسیده است.

دیگر خبرگزاری وابسته به دولت یعنی ایسنا نیز در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۹۳، در خبری با تیتر «آغاز ساخت قطعه آخر پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران»، به نقل از مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از پیشرفت فیزیکی 85 درصدی زیرسازی این پروژه در استان های قم و اصفهان خبر می دهد و از تصمیم گیری برای ریل گذاری آن در سفر جهانگیری، معاون اول دولت راستگویان اینگونه گزارش می کند:
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران افزود: عملیات زیرسازی این پروژه ملی در استان اصفهان و قم با بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی به اتمام رسیده است و 30 کیلومتر باقیمانده انتهای شهر اصفهان در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود. محمود محمودزاده گفت: در سفر اخیر معاون اول رییس جمهور فاینانس این پروژه قطعی و مقرر شد به زودی عملیات ریل‌گذاری آن آغاز شود.

رییس دولت راستگویان فرمان آغاز عملیات اجرایی کدام پروژه را صادر کرد؟! + سند

جالب تر آنکه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در تاریخ 5 اسفند 1393 و دقیقا یک روز قبل از مراسم آغاز ساخت با حضور دکتر روحانی، گفتگویی را از حسین تاجیک مشاور مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منتشر می کند که وی در این گفتگو در تناقضی آشکار، از یکسو از مراسم افتتاح ! و شروع عملیات ساخت این پروژه و همزمان مذاکره با چینی ها برای نهایی کردن قرارداد سرمایه گذاری در این پروژه خبر می دهد و از سوی دیگر، از پیشرفت حدود ۷۵ درصد زیرسازی‌های محور قم -اصفهان می گوید:
رییس دولت راستگویان فرمان آغاز عملیات اجرایی کدام پروژه را صادر کرد؟! + سند

آخوندی: راه آهن تهران اصفهان کمتر از 5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته!

اظهارات حسین تاجیک مشاور مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور وقتی جالب تر می شود که یک پس از وی عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی مدعی می شود که پروژه کمتر از 5 درصد پیشرفت داشته است!

رییس دولت راستگویان فرمان آغاز عملیات اجرایی کدام پروژه را صادر کرد؟! + سند

حال باید از رییس دولت راستگویان که همواره تدبیر و امید را سرلوحه امور قرار می دهد پرسید که جناب آقای روحانی فرمان آغاز عملیات اجرایی کدام پروژه را صادر کرده اید؟! آیا پروژه ای را که براساس روایات مدیران دولت بنفش از حداقل 5 تا حداکثر 85 درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی داشته می توان با برگزاری مراسمی نمادین به نام خود زد و فرمان آغاز عملیات اجرایی آن را صادر کرد؟!

/ 1 نظر / 43 بازدید
niloofar

بووووووووووووووووووووووووووم ب ترکوندين با وبتون اگه دوست داشتين افتخار بدين به منم سري بزنين[قلب][ماچ][خجالت][زبان][گل][شوخی]